Straż pożarna zaprasza dzieci i młodzież na dni otwarte

Straż pożarna zaprasza dzieci i młodzież na dni otwarte

Kilka najbliższych tygodni w Żywcu to czas dni otwartych w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci i młodzież do 17 czerwca mają czas na odwiedziny, dzięki którym dowiedzą się więcej na temat codzienności w pracy strażaka. Dla młodych odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji. Kto wie, być może niektórzy w przyszłości sami staną się strażakami.

Życie strażaka w Żywcu

Dni otwarte w siedzibie PSP w Żywcu to wydarzenie zorganizowane specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Odwiedzający będą mogli porozmawiać ze strażakami na służbie, zobaczyć sprzęty i wozy strażackie używane podczas akcji. W czasie dni otwartych będzie można poznać pracę strażaków od zaplecza, a także wziąć udział w ciekawych zajęciach przygotowanych specjalnie z tej okazji.

Dni otwarte to nie tylko zwiedzanie, ale również zajęcia edukacyjne związane z codziennymi obowiązkami w straży pożarnej i historią instytucji. Wydarzenie to ma związek z 30-leciem Państwowej Straży Pożarnej. To jedyna taka okazja, by móc dowiedzieć się więcej na temat zawodu, który cieszy się w Polsce ogromnym poważaniem!

Lekcja w terenie dla dzieci i młodzieży

Nie da się ukryć, że w polskich szkołach dzieci niezwykle rzadko mają okazję uczestniczyć w praktycznych zajęciach. Zajęcia w terenie to najczęściej wizyty w kinie lub teatrze, a od czasu do czasu także lekcje przyrody. To jednak rzadkość, dlatego dni otwarte organizowane przez Komendę Powiatową PSP w Żywcu z pewnością są dla dzieci i młodzieży niezwykle interesujące. Co więcej, dzieci naprawdę mogą wynieść praktyczną wiedzę na temat pojęcia pracy i dostępnych zawodów.

Mamy nadzieję, że w przyszłości praktycznych zajęć dla dzieci i młodzieży będzie więcej. Już teraz miasta i gminy starają się o tworzenie możliwości udziału w bezpłatnych zajęciach dodatkowych. To jednak nie to samo, co zajęcia odbywane w ramach zajęć lekcyjnych.