Praca dla młodzieży w Żywcu

Praca dla młodzieży w Żywcu

Osoby poniżej 18 roku życia mogą wykonywać prace zarobkowe związane z przygotowaniem do wykonywania zawodu. Można zatrudniać nawet osoby od 13 roku życia, z tymże jedynie w przypadku osób od 15 roku życia nie ma większych ograniczeń. Trzeba pamiętać, że młodociany nie może pracować w godzinach nadliczbowych, nocnych. Oczywiście nie dotyczy to osób, które ukończyły 18 rok życia. Warto poznać jaką pracę może wykonywać młodzież w Żywcu.

Praca w charakterze kasjera-sprzedawcy 

Do wykonywania pracy w charakterze kasjera-sprzedawcy często wymagane jest ukończenie szkoły branżowej bądź też średniej. Dlatego taką pracę w Żywcu mogą podjąć te osoby, które legitymują się takim wykształceniem. Kandydat musi spełniać minimalne wymagania przedstawione w ofercie pracy. Jeżeli praca wymaga pełnienia obowiązków zawodowych także w godzinach nadliczbowych lub nocnych, to do takiej pracy może być zatrudniona osoba, która ukończyła 18 lat. Warto zapoznać się z ofertami pracy w Żywcu w ramach umowy o pracę czy też stażu, a także umów cywilnoprawnych w serwisie GoWork. Warto wiedzieć, że pracodawcy bardzo często dają w ogłoszeniach wzmiankę o mile widzianym doświadczeniu. Jednak najbardziej zawsze liczy się dyspozycyjność, szybkość uczenia się, a także entuzjazm do wykonywania powierzonych obowiązków. 

Praca w charakterze kelnera lub kelnerki albo pomocy kuchennej

Kiedy rozpoczyna się sezon wakacyjny bardzo wiele lokali poszukuje dodatkowych rąk do pracy. Osoby, które ukończyły 15 lat mogą starać się o przyjęcie do pracy w charakterze kelnera albo pomocy kuchennej. Bez wątpienia jest to odpowiednia opcja dla osób, które wybrały szkołę branżową związaną z handlem i usługami czy bezpośrednio z gastronomią w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu. Można zdobyć niezbędne doświadczenie i już po ukończeniu szkoły legitymować się pewnym doświadczeniem, co bez wątpienia jest bezcenne. W takiej pracy młodzież wiele może się nauczyć, a jednocześnie nawiązać wiele nowych znajomości. Trzeba pamiętać o ograniczeniach wynikających z rozporządzenia dotyczącego tego, jakich prac nie powinny wykonywać osoby młodociane. Otóż jeśli chodzi o gastronomię nie powinny być zatrudniane w miejscach związanych z produkcją, sprzedażą i konsumpcją wyrobów alkoholowych, w tym obsługą konsumentów w zakładach gastronomicznych. 

Roznoszenie ulotek, czyli praca dla wytrwałych

Jeżeli macie ukończone 13 lat, to możecie wykonywać prace lekkie na rzecz działalności artystycznej, kulturalnej, reklamowej lub sportowej. Młodociani są chętnie zatrudniani do roznoszenia ulotek. Trzeba pamiętać, że taka praca służy raczej jedynie jako dorobienie do kieszonkowego, ponieważ na pewno nie może przynieść większych zarobków. Może być to praca w terenie, na targach branżowych albo w siedzibie danej firmy. 

Praca jako magazynier 

Praca na magazynie sklepu może być traktowana jako praca lekka i być wykonywana przez młodzież. Tutaj głównymi wymaganiami są chęci do pracy i dyspozycyjność. Praca może polegać na kompletowaniu towaru do wysyłki, skanowaniu, układaniu. Na pewno pozwala zdobyć cenne doświadczenie. Pracę magazyniera można podjąć również w restauracji typu fast food. Tutaj potrzebne jest oczywiście wykonanie aktualnych badań i wyrobienie książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych. 

Zbiory owoców i warzyw 

Lato to sezon zbiorów, dlatego także w Żywcu młode osoby mogą zatrudnić się właśnie przy zbiorach. Nie jest to bardzo ciężka praca, jednak wymaga dokładności, wytrwałości i cierpliwości. Pracę trzeba również wykonywać w odpowiednim tempie, bo stawki nie są liczone za godzinę, a za zebrany koszyczek.