Czy warto inwestować w Bitcoiny? Gdzie kupować?

Czy warto inwestować w Bitcoiny? Gdzie kupować?

Bitcoin to cyfrowa waluta, która obecnie bije rekordy popularności. Temat ten jest fascynujący, zwłaszcza że jeszcze kilkanaście lat temu tę walutę uważano za pomysł bez przyszłości. Tymczasem osoby, które zdecydowały się zainwestować w Bitcoina (wtedy cyfrowe monety były warte grosze) dziś są niekiedy milionerami. Trudno wyobrazić sobie lepszą reklamę. A jak wygląda rynek inwestycji dzisiaj? Dlaczego Bitcoin stał się tak popularny, jakie są szanse na korzyści i gdzie można bezpiecznie kupować Bitcoiny? Zapraszamy do czytania!

Bitcoin i futurystyczny świat kryptowalut

Pierwszy raz o Bitcoinie usłyszano w 2009 roku. Wtedy technologia cyfrowa była jeszcze przed swoim wielkim skokiem. Nikt o zdrowych zmysłach nie sądził, że inwestowanie w walutę cyfrową to dobry pomysł. Bitcoin był więc bardziej ciekawostką. Obecnie Bitcoinem można płacić, a w samej Polsce jest aż kilkaset sklepów dopuszczających transakcje za pomocą tej kryptowaluty. Można przypuszczać, że z czasem takich miejsc będzie jeszcze więcej. Niektórzy uważają, że kryptowaluty to przyszłość i coraz więcej osób decyduje się lokować swoje oszczędności właśnie na rynku kryptowalut. Jak na razie jeden Bitcoin to ponad 11 tys. zł. Z kolei 100 Bitcoinów to ponad 22 mln zł. To niesamowite liczby i trudno się dziwić, że ludzie chcą posiadać chociaż trochę Bitcoinów.

Gdzie kupować Bitcoiny?

Bitcoiny można kupować w kilku miejscach: na giełdzie, w kantorze kryptowalut i w bitomatach. W świat kryptowalut najlepiej wchodzić pod okiem profesjonalisty. Popularność Bitcoina to świetna okazja dla złodziei, którzy fałszywymi ogłoszeniami sprowadzają naiwnych na manowce. Niektórzy próbują również wydobywać Bitcoina samemu, ale nie jest to opłacalne. Bitcoiny wydobywa się oczywiście za pomocą komputera, ale zużywa to tyle energii i zarazem pieniędzy, że nie ma sensu próbować.

Należy również dodać, że Bitcoin nie jest fizyczną walutą. To zbiór danych, których nie da się podważyć, czy zmanipulować, przez co kryptowaluty uważa się za wyjątkowo bezpieczne. Czy Bitcoin istotnie jest walutą przyszłości? Tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć.