Aktywizacja zawodowa w Żywcu dla osób po wypadkach

Aktywizacja zawodowa w Żywcu dla osób po wypadkach

Już wkrótce ruszy wyjątkowy program aktywizacji zawodowej w Żywcu. Projekt określany mianem kompleksowej rehabilitacji jest skierowany do osób z niepełnosprawnościami i po wypadkach, które straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne i obejmuje wielomiesięczną opiekę rehabilitacyjną.

Stop wykluczeniu z rynku pracy

Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy (!) osób w Polsce ulega wypadkom w miejscu pracy, których konsekwencją jest niezdolność do dalszej pracy: czasowa lub trwała. Podstawowa opieka zdrowotna obejmuje leczenie fizycznych obrażeń. Poszkodowany może ubiegać się również o rentę, jednak nie jest ona tożsama z pensją. Osoba, która ze względów zdrowotnych nie może wrócić do pracy, mierzy się nie tylko z problemami finansowymi. Wypadek powodujący czasową lub trwałą niezdolność do pracy może stać się przyczyną depresji. Dlatego tak ważne jest, by osoby z niepełnosprawnościami miały możliwość dalszego rozwoju i uczestniczenia w życiu społecznym i zawodowym. Niedługo osoby po wypadkach, zmagające się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, będą mogły wziąć udział w programie kompleksowej rehabilitacji.

Kilkumiesięczna rehabilitacja w uzdrowisku w Ustroniu

Aktywizacją zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnościami zajmie się Ośrodek Rehabilitacji Kompleksowej w Ustroniu. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się na pobyt stacjonarny lub niestacjonarny. Taka rehabilitacja może potrwać nawet rok, a jej głównym celem jest przywrócenie pacjentowi dobrostanu psychicznego i fizycznego, oraz przygotowanie do wykonywania nowego zawodu. Opieka wraz z wyżywieniem i noclegiem jest zupełnie bezpłatna, dlatego warto się zgłosić. Więcej informacji na temat projektu można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu.

Zobacz też: https://polanica24.pl/dlaczego-warto-odwiedzic-uzdrowisko-polanica-zdroj/.