Boisz się wizyty u psychologa? Sprawdź Kampanię Społeczną w Żywcu!

Boisz się wizyty u psychologa? Sprawdź Kampanię Społeczną w Żywcu!

Problemy natury psychicznej powoli przestają być tematem tabu. Niestety w wielu kręgach ludzie wciąż ukrywają swoje emocje i traumy, bojąc się poprosić o pomoc. A przecież zdrowie psychiczne jest równie ważne, co zdrowie fizyczne. Jeśli Ty również masz trudności z sięganiem po pomoc w sytuacjach psychicznego kryzysu, sprawdź najnowszą Kampanię Społeczną w Żywcu.

Emocje są w naszych rękach!

Ogólnopolska Kampania Społeczna wyruszyła w podróż po kraju z hasłem: Emocje są w Twoich rękach! Specjalny autobus pojawi się w Żywcu 13 września, by nieść mieszkańcom miasta wiedzę na temat terapii, problemów psychicznych i sposobów radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Akcję udało się zorganizować dzięki staraniom Beskidzkiego Centrum Zdrowia Psychicznego.

Terapiobus pojawi się na ulicach Żywca, szerząc wiedzę na temat emocji, terapii i zdrowia psychicznego. Wystarczy być w pobliżu, by dowiedzieć się, że emocje i terapia to żaden wstyd. Wręcz przeciwnie! To nasza droga ku lepszemu życiu. W tym momencie warto wspomnieć popularny przykład: Gdy boli nas żołądek, otrzymujemy odpowiednie leki, a kiedy choroba opanowuje nasz umysł, słyszymy jedynie, że mamy wziąć się w garść. Wyobrażacie sobie, że ktoś mówi osobie chorej na raka, że ma przestać się nad sobą użalać? No właśnie. Dlaczego więc osoby cierpiące na depresję słyszą to tak często?

Bezpłatne konsultacje psychologiczne

Ogromną zaletą busa Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej jest obecność psychologów, którzy we wtorek będą służyć chętnym profesjonalną pomocą. Każdy może zapisać się na bezpłatną konsultację psychologiczną w busie. Spotkanie z psychologiem naprawdę może wiele zmienić, zwłaszcza jeśli jest to dobry specjalista. Warto spróbować i dać sobie szansę na lepsze, zdrowe życie z pełną gamą emocji.