Zakończenie siódmej edycji Jarmarku Św. Wita, czyli festiwalu smaków dla miłośników dobrej żywności

Zakończenie siódmej edycji Jarmarku Św. Wita, czyli festiwalu smaków dla miłośników dobrej żywności

W dniu dzisiejszym, 23 lipca, mamy okazję obchodzić trzeci i zarazem ostatni dzień Jarmarku Św. Wita – Ogólnopolskiego Festiwalu Smaków, który swoje rozpoczęcie świętował w piątek. Wydarzenie to stanowi prawdziwe święto dla osób ceniących sobie wysokiej jakości żywność. Miejscem, gdzie te osoby powinny się znaleźć jest Ratuszowy plac w Żywcu, na którym usytuowane są stoiska pełne różnych kulinarnych przysmaków i nie tylko…

Na Rynku Żywieckim od piątku do niedzieli 23 lipca uczestniczymy w siódmej odsłonie Jarmarku Św. Wita – Ogólnopolskiego Festiwalu Smaków. Organizatorami tego wydarzenia są Związek Zawodowy Rolników „Ojczyzna”, Miejskie Centrum Kultury w Żywcu oraz Agencja Reklamowo-Wydawnicza „IWA”. Jarmark ten powinien przyciągnąć uwagę nie tylko miłośników zdrowej i smacznej żywności…

Bogactwo oferty Jarmarku Św. Wita w Żywcu – coś dla każdego

Świat produktów dostępnych na stoiskach Jarmarku jest niesamowicie rozległy. Główną uwagę przyciągają produkty sztuki rękodzielniczej, takie jak pięknie zdobione filiżanki czy kubki, drewniane figurki i zabawki przeznaczone dla dzieci. Nie można pominąć również maskotek pełnych puchu, które z pewnością spodobają się najmłodszym uczestnikom imprezy. Stoiska te oferują również szeroki wybór różnorodnych kosmetyków rzemieślniczych oraz zapachów, które zostały przygotowane za pomocą tradycyjnych domowych technik.

Niewątpliwie jednym z atutów Jarmarku jest też bogata oferta produktów spożywczych. Przez cały weekend na rynku można znaleźć takie przysmaki jak kołacze, sery czy wędliny. Są one jednak tylko małą częścią tego, co oferuje tegoroczny Jarmark Św. Wita.

Zachęcamy do odwiedzenia galerii produktów dostępnej online… ale przede wszystkim do osobistego sprawdzenia oferty i spotkania z regionalnymi produktami na miejscu! Stoiska są otwarte do godziny 19:00.