31 nielegalnych migrantów oraz syryjski kierowca zatrzymani po pościgu

31 nielegalnych migrantów oraz syryjski kierowca zatrzymani po pościgu

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce, po ekscytującym pościgu, skutecznie zatrzymali samochód przewożący 31 migrantów, którzy bezprawnie przekroczyli granicę kraju. Za kierownicą pojazdu siedział 23-letni obywatel Syrii. Po zatrzymaniu, wszyscy oni zostali przekazani do rąk strażników Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, którzy podjęli dalsze działania procesowe.

Scenariusz rozegrał się w piątkowy wieczór, około godziny 21:40, kiedy dyżurny w Komisariacie w Węgierskiej Górce otrzymał wiadomość o busie, który mógł przewozić nielegalnych imigrantów. Informacja ta natychmiast została przekazana funkcjonariuszom na patrolach terenowych. Po krótkim czasie na ulicy Prymasa Wyszyńskiego w miejscowości Ciścu, policjanci dostrzegli podejrzane iveco. Kierowca pojazdu dostał wyraźny sygnał do zatrzymania, jednak postanowił go zignorować i rozpoczął ucieczkę. Co za tym idzie, policjanci podjęli pościg.

W trakcie chaotycznej ucieczki, kierowca wielokrotnie złamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając poważne zagrożenie na drodze. Po zakończeniu pościgu i zatrzymaniu samochodu, okazało się, że kierowcą był obywatel Syrii, a wewnątrz pojazdu znajdowało się dodatkowo 31 osób – również obcokrajowców. Funkcjonariusze Komisariatu w Węgierskiej Górce niezwłocznie poinformowali o sytuacji Straż Graniczną w Bielsku-Białej, która przejęła opiekę nad zatrzymanymi i rozpoczęła dalsze czynności sądowe.