Problem dziur na drogach powiatowych w Żywcu – sprawa załatwiona czy nie?

Problem dziur na drogach powiatowych w Żywcu – sprawa załatwiona czy nie?

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Żywcu, Jolanta Korczyk, podczas sesji Rady Powiatu Żywieckiego, która odbyła się 25 września, zapewniła, że kwestia niedawno powstałych dziur na drogach w gminie Lipowa jest już rozwiązana. Jednakże, realia wydają się być inne.

Podczas sesji radnej Marian Knapek zwrócił uwagę na obecność dziur na drogach powiatowych, znajdujących się między innymi w Twardorzeczce, Lipowej i Słotwinie. Wskazał on na fakt, że niedawno pojawiły się tam nowe ubytki i zasugerował, że warto byłoby je naprawić przed nadejściem zimy. Jolanta Korczyk odparła, twierdząc, że akcja naprawcza została przeprowadzona w niedzielę i poniedziałek (24 i 25 września) na terenie nie tylko gminy Lipowa, ale też innych miejsca, gdzie pojawiły się pojedyncze dziury.

Korczyk oznajmiła: „Uważam temat już za załatwiony”.

Jednakże, dzień po sesji, 26 września, na drodze powiatowej w miejscowości Twardorzeczka natknięto się na nową dziurę. To dowodzi, że pomimo zapewnień ze strony dyrektor Jolanty Korczyk, problem z dziurami na drogach powiatowych wciąż nie został rozwiązany.