Odnowiony odcinek drogi wojewódzkiej nr 948 z Żywca do Czernichowa już dostępny dla użytkowników

Odnowiony odcinek drogi wojewódzkiej nr 948 z Żywca do Czernichowa już dostępny dla użytkowników

Oficjalnie otwarto już odnowiony odcinek drogi wojewódzkiej numer 948, który prowadzi od Żywca do Czernichowa, idąc wzdłuż Jeziora Żywieckiego. Chociaż protesty lokalnych mieszkańców spowodowały opóźnienie rozpoczęcia prac, a prace budowlane przeprowadzano na trudnym, osuwiskowym terenie, udało się zakończyć je kilka miesięcy przed planowanym terminem.

Zakończono remont prawie pięciokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej numer 948. Począwszy od skrzyżowania z drogą numer 946, gdzie powstało nowe rondo, aż do zapory w Czernichowie. Jak wyjaśnił Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach podczas konferencji prasowej poświęconej zakończeniu remontu, był to technicznie bardzo trudny fragment drogi ze względu na występujące tam osuwiska. Dlatego wykonano wiele niewidocznych prac mających na celu zabezpieczenie terenu.

Pragniemy podkreślić, że konieczność remontu drogi wojewódzkiej numer 948 wynikła z jej zaniedbanego stanu. Jak określił to dyrektor Tabor podczas podpisania umowy, był to „serwis łaty na łacie”. Ta droga, łącząc drogę krajową 52 z drogą wojewódzką 946, ma kluczowe znaczenie dla ruchu turystycznego, biegnąc wzdłuż jezior Międzybrodzkiego i Żywieckiego. Początek inwestycji przypadał tuż po pandemii i został opóźniony przez protesty mieszkańców, którzy nie chcieli rozpoczęcia prac przed szczytem sezonu turystycznego.