Podróże w czasie na trasie Chabówka – Żywiec z pociągiem parowym

Podróże w czasie na trasie Chabówka – Żywiec z pociągiem parowym

Zapraszamy na niecodzienną podróż, która przeniesie pasażerów do początku XX wieku. Wsiądź do historycznego pociągu retro kursującego na trasie z Chabówki przez Suchą Beskidzką do Żywca i odkryj uroki jednej z najbardziej malowniczych tras kolejowych w Polsce. Po przybyciu do Żywca (około godziny 12:00), pociąg podaruje dodatkową podróż na mniej znanej trasie Żywiec – Jeleśnia – Żywiec, który jest dedykowany głównie dla mieszkańców tego regionu.

Pociąg retro składa się z pięknie odrestaurowanej lokomotywy Ty2-911 pochodzącej z roku 1946 oraz autentycznych wagonów z lat 1920 – 1935 oraz 1960-1964. Na swojej drodze przemierza fragment historycznej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, otwartej 16 grudnia 1884 roku w austro-węgierskiej Galicji. Ta trasa była niezwykle istotnym szlakiem komunikacyjnym, który łączył wschód i zachód ówczesnej Galicji. Wśród kluczowych przystanków na tej linii znajdowały się takie stacje jak Żywiec czy Sucha Beskidzka.

Podróż pociągiem retro to nie tylko przyjemność z jazdy, ale również okazja do odkrycia historycznego dziedzictwa regionu żywieckiego i suskiego. To miejsce zasługuje na szczególne uznanie ze względu na swoją wyjątkową wartość dla kraju i całej Europy.