Tragiczny wypadek na polu: Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik Ursus

Tragiczny wypadek na polu: Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik Ursus

Incydent, który miał miejsce 4 maja 2024 roku o godzinie 19:05, zmusił służby ratunkowe do natychmiastowej interwencji. Wszystko za sprawą zgłoszenia o poważnym wypadku. Ciało mężczyzny zostało przygniecione przez pojazd rolniczy, a całe zdarzenie miało miejsce nie na terenie publicznej drogi, ale poza nią. Początkowe ustalenia stróżów prawa sugerują, że doszło do przewrócenia ciągnika rolniczego firmy Ursus, co spowodowało znaczne uszkodzenia ciała ofiary.

Pod koniec dnia, dokładnie o godzinie 19:05, służby ratunkowe zostały powiadomione o dramatycznym incydencie. Mężczyzna został uwięziony pod ciągnikiem rolniczym. Ratownicy z lokalnej Straży Pożarnej w Rychwałdzie oraz Jednostki Ratownictwa Gaśniczego w Żywcu natychmiast przystąpili do akcji – udzielili pomocy medycznej poszkodowanemu i zabezpieczyli miejsce wypadku.

Jak wynika z informacji udzielonych przez asp. szt. Mirosławę Piątek, funkcjonariusz policji, wypadek nie miał miejsca na publicznej drodze. Ciągnik rolniczy marki Ursus przewrócił się, a jego ofiarą padł 46-letni mężczyzna. Mimo doznanych obrażeń, mężczyzna był przytomny po zdarzeniu i został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala.