Policjanci zatrzymali pijanych kierowców w Żywcu i powiecie, niektórzy spowodowali kolizje drogowe

Policjanci zatrzymali pijanych kierowców w Żywcu i powiecie, niektórzy spowodowali kolizje drogowe

Za kierownicą pod wpływem alkoholu – to decyzja, którą podjęli nieodpowiedzialni kierowcy na terenie Żywca i powiatu. Policja zatrzymała ich w ciągu ostatnich dni podczas kontroli drogowych. Wśród nich znaleźli się także sprawcy wypadków drogowych. Każda decyzja o prowadzeniu pojazdu po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu naraża nie tylko nasze życie, ale również innych uczestników ruchu.

W czwartkową noc, dokładnie po północy, na ulicy Legionów w Żywcu doszło do zdarzenia drogowego. 21-letni mężczyzna, kierujący opel vectrą, podczas wykonywania skrętu uderzył w stojący przy drodze samochód. W pobliżu zaparkowanego auta przebywały osoby trzecie. Po przeprowadzonym teście alkomatem okazało się, że młody kierowca miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

W sobotę na ulicy Beskidzkiej w Trzebini doszło do kolejnego incydentu. Kierowca volkswagena, 58-letni mężczyzna, nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, co skutkowało zjechaniem z drogi i wylądowaniem w rowie. W samochodzie podróżowały również inne osoby. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał niemal promil alkoholu w organizmie.

W Zwardoniu, jeszcze tego samego dnia, tuż przed godziną 17:00, patrol z komisariatu w Rajczy zatrzymał do kontroli drogowej 23-letniego kierowcę mazdy. Test na zawartość alkoholu w jego organizmie okazał się pozytywny. Dodatkowo, jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz nieaktualne uprawnienia do kierowania.